PostHeaderIcon Τελευταία εκδρομή για φέτος!

Μπήκαμε στην τελευταία εβδομάδα μαθημάτων και – για να ξεκινήσει όμορφα – αποφασίσαμε να πάμε μία εκδρομούλα στο καταλληλότερο μέρος για την εποχή: στην παραλία!

Βάλαμε τα μαγιό μας και τα καπέλα μας και κατηφορίσαμε, λοιπόν, στην υπέροχη και δροσερή παραλία Μάτι… Περιηγηθήκαμε στην ακτή νωρίς το πρωί και μόλις αρχίσαμε να ζεσταινόμαστε, ανεβήκαμε στην καφετέρια ΚΟΑ όπου μας υποδέχτηκαν με κρύες πορτοκαλάδες! Παίξαμε για ώρα στην παιδική χαρά και ξεκουραστήκαμε στις αναπαυτικές τους κούνιες.. Πριν φύγουμε, έπρεπε να κάνουμε κάτι ακόμη για να νιώσουμε ότι το καλοκαίρι είναι επιτέλους εδώ: να φάμε παγωτάκι!!!

Υ.Γ.  Ευχαριστούμε για ακόμη μία φορά τον κ. Κώστα Μαντζώρο και τους οδηγούς ταξί για την μεταφορά, όπως επίσης κι ένα τεράστιο ευχαριστώ στη διεύθυνση και το προσωπικό του ΚΟΑ για τη φιλοξενία και το κέρασμα!!!

Μικροί εξερευνητές!!!

"Κύριε, να βουτήξουμε;;:

«Κύριε, να βουτήξουμε;;»

Βρήκαμε πού θα μείνουμε το καλοκαίρι!

Ένα τέτοιο χρειαζόμαστε και στο σχολείο οπωσδήποτε!

Κολλητοί!

Ο Δημήτρης προτιμάει να απολαμβάνει την κούνια μόνος του!

Σας ευχαριστούμε πολύ για όλα!!!