Archive for Δεκέμβριος, 2012

PostHeaderIcon ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

Μπορεί να λιγοστέψανε εφέτος τα λεφτά μας

μα έχουμε ακόμα άθικτα τα πλούτη στην καρδιά μας.

Ευχόμαστε τα Χριστούγεννα υγεία να μας φέρουν,

ελπίδα και όνειρα πολλά σε όσους υποφέρουν.

Ο νέος χρόνος που θα μπεί να φέρει ωραία δώρα

για να’ναι το μέλλον που θα ‘ρθει καλύτερο απ΄το τώρα!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2013

PostHeaderIcon Ευχές !

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά, υγεία και ευτυχία για κάθε μέρα του χρόνου.

PostHeaderIcon Επίσκεψη από το 3ο Δημοτικό Σχολείο Φιλιατρών.

Σήμερα οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε΄και ΣΤ΄τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Φιλιατρών μαζί με τους δασκάλους τους,πραγματοποίησαν επίσκεψη στο σχολείο μας και μας τραγούδησαν τα κάλαντα.

Τους ευχαριστούμε πολύ και τους ευχόμαστε Καλές Γιορτές !

PostHeaderIcon Η Χριστουγεννιάτικη Γιορτή του σχολείου μας.

Χθές το απόγευμα πραγματοποιήθηκε η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας,με πολλά μηνύματα εν όψει των εορτών.

Τα μηνύματα που μετέδωσαν τα παιδιά συγκίνησαν μικρούς και μεγάλους που παραβρέθηκαν στην χθεσινή εκδήλωση, όπως άλλωστε κάθε φορά.

Δεν έλειψε το τραγούδι, ο χορός και οι ευχές, ενώ στο τέλος προσφέρθηκε και κέρασμα με χυμό και γλυκά.

Μπορείτε να παρακολουθήσετε ολόκληρο το video της γιορτής, εδώ

PostHeaderIcon Δεκέμβριος 2012.

Χρόνια Πολλά ! !

Μπορεί να λιγοστέψανε εφέτος τα λεφτά μας

μα έχουμε ακόμα άθικτα τα πλούτη στην καρδιά μας.

Ευχόμαστε τα Χριστούγεννα υγεία να μας φέρουν,

ελπίδα και όνειρα πολλά σε όσους υποφέρουν.

Ο νέος χρόνος που θα μπεί να φέρει ωραία δώρα

για να?ναι το μέλλον που θα ?ρθει καλύτερο απ΄το τώρα!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2013

Ευχές !

«Η γέννηση του Χριστού ας είναι το προμήνυμα για μια χρονιά διαφορετική, όμορφη, με λιγότερα προβλήματα και περισσότερες φωτεινές εικόνες.

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά, υγεία και ευτυχία για κάθε μέρα του χρόνου».

Επίσκεψη από το 3ο Δημοτικό Σχολείο Φιλιατρών !

Τους ευχαριστούμε πολύ και τους ευχόμαστε Καλές Γιορτές !

Η Χριστουγεννιάτικη Γιορτή του σχολείου μας !

Μπορείτε να παρακολουθήσετε ολόκληρο το video της γιορτής, εδώ

Επίσκεψη των ΚΑΠΗ στο σχολείο μας !

Μέσα σε κλίμα χαράς πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας επίσκεψη από το ΚΑΠΗ Φιλιατρών.

Στόχος της επίσκεψης ήταν η ανταλλαγή ευχών και η προσφορά δώρων στους μαθητές μας.

Οι μικροί μαθητές χάρισαν σαν αναμνηστικό ζωγραφιές που θα στολίζουν στο εξής τον χώρο του ΚΑΠΗ για να τους θυμίζει την όμορφη αυτή μέρα.

Τους ευχαριστούμε πολύ και τους ευχόμαστε καλές γιορτές !

Το Χριστουγεννιάτικο δέντρο μας….επί χάρτου !

PostHeaderIcon Κοιτώντας από το παράθυρο…..

Μετά τη σημερινή βροχή…ξεπρόβαλλε ένα πανέμορφο ουράνιο τόξο !

PostHeaderIcon ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ

Στους δύσκολους καιρούς που βιώνει η χώρα μας λόγω της οικονομικής κρίσης, υπάρχουν άνθρωποι που προσφέρουν απλόχερα ηθική αλλά και οικονομική υποστήριξη.
Το Σχολείο μας είναι ένας από τους αποδέκτες τέτοιων ευγενικών χειρονομιών καθώς ένας συμπολίτης μας, μας προσέφερε 1000  λίτρα πετρέλαιο για την θέρμανση του χώρου.
Εμείς θα θέλαμε να τον ευχαριστήσουμε θερμά …………. και να τον συγχαρούμε για την διακριτική στάση που επιθυμεί να κρατά.
Το προσωπικό και οι μαθητές του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Φιλιατρών.

PostHeaderIcon 3 Δεκεμβρίου,Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες.

3 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες.

Κάθε άνθρωπος είναι φτιαγμένος ? από τη φύση του ? να κοιτά ψηλά, να οραματίζεται και να προσπαθεί ν? αγγίξει το όνειρο του.

Για να το πετύχει , όμως, χρειάζεται φτερά που θα τον βοηθήσουν να οδηγηθεί γρηγορότερα και ευκολότερα στον στόχο του.

Τα φτερά είναι οι ικανότητες του καθενός. Κάποιοι όμως έχουν φτερά μικρά και αισθάνονται διαφορετικοί.

Παρ? όλα αυτά, μπορούν και εκείνοι ν? ανέβουν ψηλά. Το μόνο που χρειάζονται είναι να έχουν κοντά τους ανθρώπους που θα τους μάθουν ν? ανοίγουν τα φτερά τους και να πετούν όλο και πιο ψηλά.

Τα άτομα με ειδικές ανάγκες έχουν τα δικά τους μοναδικά και ιδιαίτερα φτερά.

Ας βοηθήσουμε όλοι μαζί να γίνει το πέταγμα τους ένα υπέροχο ταξίδι γεμάτο εμπειρίες ζωής.

Το Προσωπικό και οι μαθητές του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Φιλιατρών.