Archive for Μάρτιος, 2013

PostHeaderIcon 25η Μαρτίου 2013

Παρά τον δυνατό αέρα που επικρατούσε την ήμερα της Εθνικής επετείου , το Σχολείο μας όπως και τα υπόλοιπα της περιοχής παρέλασαν, τιμώντας τους ήρωες του 1821. Και του χρόνου με υγεία..

PostHeaderIcon ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ 7 ΜΑΡΤΙΟΥ 2013

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Φιλιατρών, τσίκνισε τηρώντας την παράδοση και το έθιμο.
Με πολύ-πολύ μουσική, κρασί, τσίκνα και μεζέδες, συνεχίστηκε η παράδοση τηςΤσικνοπέμπτης στον χώρο του Σχολείου, με την συμμετοχή Γονέων, Μαθητών και Εκπαιδευτικών. Στην πραγματοποίηση της συνέβαλαν και οι προσφορές σε υλικά από τους υπεύθυνους του Φράγματος που γίνεται στα Φιλιατρά, αλλά και από προσφορές ιδιωτών όπως το Κρεοπωλείο του Νίκου Παναγιωτόπουλου.

Η κρίση, όπως είπαν στο filiatranet, μπορεί να έχει επηρεάσει την ψυχολογία του Έλληνα και να έχει πάρει το χαμόγελο από τα χείλη μας, αλλά δεν θα αγγίξει τις ψυχές μας και τα έθιμά μας.

Παρακολουθήστε το βίντεο, όπως το κατέγραψε ο φακός του filiatranet:
(Διαθέσιμο και σε HD, από την επιλογή ποιότητας)   ΒΙΝΤΕΟ: 1HtwlNo-deI