Archive for Μάρτιος, 2015

PostHeaderIcon 25η Μαρτιου

Με σεβασμό και λαμπρότητα έγινε η μαθητική παρέλαση για τον εορτασμό της Εθνικής μας επετείου. Το σχολείο μας ,αν και με κάποιες απώλειες στο μαθητικό δυναμικό  του λόγω των ιώσεων που ταλαιπωρούν πολύ κόσμο,  συμμετειχε κανονικότατα! Και του χρόνου λοιπόν με υγεία!

PostHeaderIcon Περίπατος!!!

Μιας και η Άνοιξη έχει επίσημα μπει πια και εκμεταλλευόμενοι την υπέροχη λιακάδα…πήγαμε ένα περίπατο στην παιδική χαρά των Φιλιατρών. Το παιχνίδι στην παιδική χαρά, ακολούθησε ένα κέρασμα σε καφετέρια της πλατείας για ξεκούραση και αφού ¨φορτίσαμε μπαταρίες¨ συνεχίσαμε με κυνηγητό και παιχνίδια με μπάλα στην πολύ όμορφη και μεγάλη πλατεία της πόλης μας!!

PostHeaderIcon Οι μικροί σεφ έφτιαξαν κουλουράκια πορτοκαλιού! !

Νόστιμα και νηστίσιμα κουλουράκια πορτοκαλιού φτιάξαμε σήμερα. .Ο καθένας συμμετείχε στο βαθμό που μπορούσε και ήθελε ..το αποτέλεσμα εκπληκτικό και τα κουλουράκια μας γευστικότατα !!