Archive for Οκτώβριος, 2018

PostHeaderIcon Παρέλαση 28ης Οκτωβρίου 2018

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος οι μαθητές και η μαθήτρια του σχολείου μας, συμμετείχαν στην μαθητική παρέλαση των Φιλιατρών. Για το εκπαιδευτικό προσωπικό, ήταν η πρώτη μας φορά που συμμετέχουμε στην παρέλαση των Φιλιατρών και αισθανθήκαμε μεγάλη υπερηφάνεια συνοδεύοντας τους μαθητές μας και ακούγοντας τους κατοίκους να τους επευφημούν και να τους χειροκροτούν καθ’ όλη τη διάρκεια της παρέλασης!

Κατάθεση στεφάνου από τους μαθητές μας.

Και του χρόνου!

Μπορείτε να παρακολουθήσετε κι από το youtube την κατάθεση στεφάνου στο 04:20 και την παρέλαση του σχολείου μας στο 09:20.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριες όλων των σχολείων και του χρόνου! Χρόνια Πολλά Ελλάδα!

PostHeaderIcon Happy Birthday Αλέξη!

Έκλεισε και ο Αλέξης μας τα 13! Το γιορτάσαμε με μία πεντανόστιμη τούρτα και του τραγουδήσαμε τα χρόνια πολλά! Να είσαι πάντα καλά Αλέξη, να χαμογελάς και ό,τι επιθυμείς!

Ο Δημήτρης βοηθάει τον Αλέξη να σβήσει τα κεράκια! 😛

Να ζήσεις Αλέξη και χρόνια πολλά!

PostHeaderIcon Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού – Επίσκεψη στο Costa Navarino

Τη φετινή χρονιά συνδυάσαμε την πρώτη μας εκδρομή με την Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού! Ξεκινήσαμε, λοιπόν, τη Δευτέρα 15 Οκτωβρίου με όλη την παιχνιδιάρικη μας διάθεση για τις αθλητικές εγκαταστάσεις του Costa Navarino όπου μάθαμε περισσότερα για το τένις, παίξαμε μπάσκετ και προσπαθήσαμε να δείξουμε τις αναρριχητικές μας ικανότητες! Οι μαθητές – αλλά και οι δάσκαλοι – το διασκεδάσαμε με τη ψυχή μας και ήταν μία αξέχαστη εμπειρία!

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον διευθυντή του 2ου Δ.Σ. Χώρας κ. Φίλιππο Μπογιατζή που δέχτηκε με μεγάλη χαρά να συμμετέχουμε κι εμείς στην εκδρομή που είχαν οργανώσει, τους συνάδελφους εκπαιδευτικούς του Δ.Σ. Χώρας που συνόδεψαν στην εκδρομή, καθώς και τους εκπαιδευτές τένις και αναρρίχησης που μας έμαθαν τόσα πράγματα! Τέλος, θα ήταν παράλειψη μας να μην ευχαριστήσουμε προσωπικά και τον κ. Σταυριανόπουλο Φώτη, υπεύθυνο επισκέψεων του Costa Navarino, που τα κανόνισε όλα για εμάς μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα!

Οι εκπαιδευτές μας δείχνουν τον σωστό τρόπο λαβής της ρακέτας.

IMG-5ee9224d0119da528e3f9fbf93c444e7-V IMG-5d92e94d0500e7190b335a4658f072f4-V IMG-5e7c1e13b8764f60f5851a5d1d1428b6-V

Ολόκληρο το γήπεδο μπάσκετ στη διάθεση μας!

Καλάθι για τον Μίμη!

Ο Μίμης έτοιμος για αναρρίχηση!

Ο Δημήτρης θαυμάζει πόσο ψηλά έχει φτάσει ο Πάνος!

Σαν επαγγελματίας!!!

Ο Πάνος τα πήγε τόσο καλά που δοκίμασε και στον πιο δύσκολο τοίχο! Ο κύριος Βαγγέλης τον καμαρώνει!

Ο Πάνος τα πήγε τόσο καλά που δοκίμασε και στον πιο δύσκολο τοίχο!
Ο κύριος Βαγγέλης τον καμαρώνει!

Μπράβο Πάνο!

Ευχαριστούμε για όλα τον εκπαιδευτή μας!

Υποσχόμαστε ότι θα το επαναλάβουμε και του χρόνου, για μία αθλητική εκδρομή που θέλουμε να γίνει παράδοση για το σχολείο μας!