Archive for Δεκέμβριος, 2015

PostHeaderIcon Χρόνια πολλά, χρόνια καλά!!

IMG_20151226_101833

20151226_100825

PostHeaderIcon Μυρισαν Χριστούγεννα!!

Την Τρίτη 22 Δεκεμβρίου πήγαμε τον τελευταίο μας περίπατο για το 2015 …περπάτησαμε μέχρι την κεντρική πλατεία..βγάλαμε φωτογραφίες στα χριστουγεννιατικα δέντρα που στολίζουν την πλατεία δημαρχείου και ήπιαμε μια πορτοκαλάδα σε καφέ της περιοχής προκειμένου να ξεκούραστουμε λιγάκι για να ειστρεψουμε με όρεξη στο σχολείο μας!!

PostHeaderIcon Τα Σχολεία στόλισαν και φέτος την πλατεία Δημαρχείου στα Φιλιατρα!!

Για δεύτερη χρονιά τα Σχολεία των Φιλιατρών αξιοποιώντας την φαντασία τους , έφτιαξαν όμορφα Χριστουγεννιάτικα δέντρα τα οποία θα κοσμούν την πλατεία Δημαρχείου της πόλης!Το Σχολείο μας φέτος έφτιαξε ένα όμορφο δέντρο από σχοινιά!

PostHeaderIcon Όλοι μαζί είναι καλύτερα!!

Την Παρασκευή 18 Δεκεμβρίου 2015 , οι μαθητές της ΣΤ΄και της Ε΄τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Φιλιατρών επισκέφθηκαν το Σχολείο μας! Τα παιδιά διασκέδασαν παίζοντας στην αυλή απολαμβάνοντας την ηλιόλουστη ημέρα! Το Σχολείο γέμισε χαρούμενες φωνές και το τεράστιο προαύλιο μας παιδιά!!!!

PostHeaderIcon Η παιδική χαρά μας…το όνειρο έγινε πραγματικότητα!

Τα τελευταία χρόνια είχαμε θέσει ως στόχο , να εξοπλίσουμε την αυλή του σχολείου μας με παιχνίδια εξωτερικού χώρου , προκειμένου τα παιδιά να απολαμβάνουν τα διαλείμματα τους και να αξιοποιούν αλλά και να βελτιώνουν τις ικανότητές τους παίζοντας!Φέτος είχαμε την χαρά να δούμε το όνειρο μας αυτό να πραγματοποιείται κάνοντας μας όλους ιδιαίτερα ευτυχείς.

Η παιδική χαρά μας είναι πια πραγματικότητα…τα διαλείμματα πήραν άλλο χρώμα και οι μαθητές μας απολαμβάνουν τις ηλιόλουστες μέρες το παιχνίδι!! Το τραμπολίνο έχει γίνει το αγαπημένο όλων μας..το σκηνικό ολοκληρώνουν τα ποδήλατα, η μπασκέτα μας αλλά και το τέρμα ποδοσφαίρου!!