Archive for Ιανουάριος, 2014

PostHeaderIcon Κοπή Πίτας Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η εκδήλωση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Φιλιατρών για την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης Πίτας.

Η συμμετοχή μεγάλη, η διάθεση και τα χαμόγελα πολλά!

Την πίτα έκοψε το Δ.Σ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων ενώ ευχές έδωσαν η Πρόεδρος και ο Αντιπρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, οι Εκπαιδευτικοί του Σχολείου  και εκπρόσωποι  της Τοπικής Αυτοδιοίκησης.

Ο Δήμαρχος Τριφυλίας κ. Κων/νος Κόλλιας λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων δεν μπόρεσε να παρευρεθεί αλλά επικοινώνησε τηλεφωνικά και έδωσε και αυτός με την σειρά του πολλές ευχές για ένα όμορφο και δημιουργικό έτος.

Μεγάλος τυχερός η εκπαιδευτικός κ. Λεβεντάκη Ελένη που κέρδισε το φλουρί και το δώρο της πίτας.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους οι γονείς των μαθητών και πολλοί φίλοι του σχολείου.

Και του χρόνου με Υγεία!!

Μπορείτε να παρακολουθήσετε το βίντεο της εκδήλωσης κάνοντας κλικ εδώ

PostHeaderIcon Πρόσκληση στην Κοπή της Πίτας μας

PostHeaderIcon Μαγειρέματα!

Εύκολα-απλά και με υλικά πολύ χαμηλού χρηματικού κόστους ετοιμάστηκαν οι νόστιμες τηγανίτες!! Το πρωινό μας απέκτησε μια γλυκιά γεύση από μέλι και κανέλα!!