Archive for Φεβρουάριος, 2023

PostHeaderIcon Αποκριες 🤡🤖🤠

Επιτέλους καρναβάλι…..παίξαμε……χορέψαμε….. τραγουδήσαμε!!! Καλές αποκριες και του χρόνου με υγεία!!! Καλή Σαρακοστή!!!

PostHeaderIcon ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Οι μαθητές και το προσωπικό του σχολείου μας ευχαριστούμε θερμά τον κ. Νίκο Παναγιωτόπουλο που μας προσέφερε όλα τα κρεατικά ώστε να τηρήσουμε το έθιμο της Τσικνοπέμπτης, να γιορτάσουμε και να περάσουμε υπέροχα!

PostHeaderIcon Τσικνίσαμε και εμείς!!!

Στα πλαίσια δράσης του σχολείου μας -κοινωνικοποίηση και γνωριμία των παιδιών μας με τα έθιμα του τόπου μας- οργανώσαμε μια γιορτή με τα απαραίτητα κρεατικά λόγω ημέρας!!! Είχαμε φυσικά την καλύτερη παρέα….τους μικρούς φίλους του 3ου Νηπιαγωγείου Φιλιατρών!!! Ευχαριστούμε θερμά τα παιδιά, τους γονείς και τους δασκάλους που παρευρέθηκαν, βοήθησαν και έκαναν υπέροχη αυτή την ημέρα!!!!

PostHeaderIcon Ατομική Υγιεινή!!

Τα χέρια μου πλένω σωστά… Τα μικρόβια διώχνω μακριά! Περίοδος δύσκολη αυτή που διανύουμε! Οι ιώσεις σε έξαρση.…..🤒🤧🥴