PostHeaderIcon Χριστουγεννιάτικα Δέντρα στην πλατεία των Φιλιατρών

Ενθουσιαστήκαμε τόσο πολύ όταν μάθαμε γι’ αυτή την εκδήλωση που αρχίσαμε αμέσως να καταστρώνουμε σχέδια για να φτιάξουμε ένα πρωτότυπο και οικολογικό δέντρο σε συνεργασία με το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Φιλιατρών!  Η συγκεκριμένη εκδήλωση διοργανώνεται για 5η χρονιά με τη στήριξη του Δήμου Τριφυλίας και τη συμμετοχή των σχολείων και των Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων των Φιλιατρών.

Το μεσημέρι της Παρασκευής, 7 Δεκεμβρίου 2018, τοποθετήσαμε το δέντρο μας στην πλατεία και ξεκινήσαμε το στόλισμα για να προλάβουμε την φωταγώγηση στις 6.30! Το αποτέλεσμα μας άφησε με το στόμα ανοιχτό! Η πλατεία έδειχνε πανέμορφη με τα δέντρα των σχολείων και φυσικά, δεν κρύβουμε τη χαρά μας που και το δικό μας δέντρο βγήκε τόσο όμορφο… Θέλουμε να πούμε ένα μπράβο στους μαθητές και τις μαθήτριες όλων των σχολείων αλλά και στους γονείς και στους εκπ/κούς που βοήθησαν ώστε να απολαύσουμε μία τόση όμορφη χριστουγεννιάτικη γιορτή!

Η κυρία Γιώτα και η κυρία Βενετία επί τω έργω!

Ε.Ε.Ε.Ε.Κ και Ειδικό Δ.Σ. Φιλιατρών σε συνεργασία!

Με τους μαθητές που παρευρέθηκαν στην εκδήλωση!

Ο Παναγιώτης δεν σταματούσε να χαμογελάει!

Σας ευχαριστούμε για όλα!

Πως σας φαίνεται το δέντρο μας; 🎄

Ως εκπαιδευτικό προσωπικό του Ειδικού Δ.Σ. Φιλιατρών, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε πολύ όλους τους συναδέλφους και τον διευθυντή του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. για την υλοποίηση της ιδέας και φυσικά, την κυρία Γρηγοροπούλου Εύη για την καλλιτεχνική επιμέλεια του στολισμού. Ακόμη, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε ξεχωριστά τη Γιώτα Φραγκόγιαννη, τη Σταματοπούλου Κωνσταντίνα και τη Τσαγκάρη Κωνσταντίνα που ανέλαβαν τον στολισμό του δέντρου, καθώς και τον Κώστα Μαντζώρο για την πολύτιμη βοήθεια του! Τέλος, χρωστάμε τα μέγιστα στον κύριο Φραγκόγιαννη Κωνσταντίνο, ο οποίος εργάστηκε αφιλοκερδώς για την κατασκευή της ξύλινης σκάλας και τον κύριο Μακρή Γιώργο που μας έκανε δωρεά τις σιδερένιες βέργες για τη στερέωση του δέντρου! Και του χρονού να είμαστε όλοι καλά!

Δείτε όλα τα δέντρα εδώ από το filiatranet.