PostHeaderIcon Εορτασμός 25ης Μαρτίου 2019!

Η 25η Μαρτίου γιορτάζεται διαφορετικά στην Μεσσηνία απ’ ότι στην υπόλοιπη Ελλάδα.. Από εδώ ξεκίνησε η επανάσταση, λόγικο είναι να νιώθεις μία ιδιαίτερη τιμή και περηφάνια! Παρελάσαμε λοιπόν κρατώντας με καμάρι τη σημαία μας, αφού καταθέσαμε στεφάνι προς τιμήν όλων αυτών που χαρακτηρίστηκαν «τρελοί» όταν ξεκίνησαν να μιλάνε για τον αγώνα της απελευθέρωσης. Δεν θα είναι υπερβολή να πούμε ότι αυτός ο αγώνας ξεπέρασε τα όρια του ελληνικού έθνους και από τότε έγινε σημείο αναφοράς για κάθε απελευθερωτικό αγώνα και διεκδίκηση ανεξαρτησίας. Γι’ αυτό και δεν πρέπει να ξεχαστεί!

Ο Παναγιώτης μας οδηγεί!

Συγχαρητήρια παιδιά!

Το βίντεο από την κατάθεση στεφάνου του σχολείου μας στο 01:15 και από την παρέλαση μας στο 07:03.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριες όλων των σχολείων και του χρόνου! Ζήτω η 25η Μαρτίου!