PostHeaderIcon Τα Σχολεία Στόλισαν την Πλατεία Δημαρχείου στα Φιλιατρά!!

Μια όμορφη και ιδιαίτερα δημιουργική ιδέα υλοποιήθηκε φέτος τα Χριστούγεννα από τα Σχολεία και τους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων της πόλης των Φιλιατρών .

Κάθε Σχολείο ανέλαβε να κατασκευάσει με απλά υλικά το δικό του ιδιαίτερο Χριστουγεννιάτικο Δέντρο.

Το απόγευμα της Παρασκευής , 19 Δεκεμβρίου 2014 , συγκεντρώθηκαν όλα τα δέντρα στην πλατεία μπροστά από το Δημοτικό Κατάστημα Φιλιατρών, όπου στήθηκαν, στολίστηκαν και φωτίστηκαν.

Το Σχολείο μας χρησιμοποιώντας  ανακυκλώσιμα υλικά ( τα παλιά ελαστικά των οχημάτων) δημιούργησε ένα Χριστουγεννιάτικο Δέντρο αλλά και έναν πολύ χαριτωμένο Χιονάνθρωπο.

Τα παιδιά συμμετείχαν στην κατασκευή τους ενεργά από την αρχή.

Ευχόμαστε και του χρόνου να είμαστε όλοι καλά να μπορούμε να συμμετέχουμε σε τέτοιου τύπου εκδηλώσεις που εξάρουν την φαντασία, δίνουν την χαρά της δημιουργίας και χαρίζουν χαμόγελα με το όμορφο αποτέλεσμα που τελικά βγαίνει!!!